| Смотрите нас: ONLINE

Бактерії – альтернативне паливо для електростанцій

 Рух бактерій може бути використано в якості альтернативного джерела енергії. Для цього вчені з Оксфордського університету використали комп'ютерне моделювання, яке показало, що речовини з ефектом роїння можуть приводити в рух циліндричні ротори.

Ефект роїння виникає, коли безліч частинок, що складають якусь субстанцію, здійснюють хаотичні переміщення. За словами вчених, їх можна використовувати для створення крихітних електростанцій. Ці електростанції забезпечать енергією мікроскопічні двигуни, оптичні перемикачі і навіть окремі деталі смартфонів. Відповідним «паливом» є щільні бактеріальні суспензії, що володіють однією важливою властивістю - вони «течуть» самі по собі.

Бактерії здатні переміщатися поки живуть в живильному розчині, проте їхні рухи занадто не впорядковані, щоб витягти з них енергію.

Своїм принципом роботи пристрій нагадує вітряну електростанцію. Вчені розрахували, що самоорганізований рух бактерій здатний безперервно генерувати механічну енергію, що приводить мікромотори в рух.