| Смотрите нас: ONLINE

«Південноєвропейський» саміт

Прем’єр-міністр Італії Паоло Джентілоні прийняв лідерів Кіпру, Франції, Греції, Мальти, Португалії та Іспанії на Віллі Мадама в Римі. Тут відбулася зустріч лідерів південних країн Євросоюзу.

Виступаючи перед присутніми, Паоло Джентілоні зазначив, що ЄС необхідно більше згуртованості, щоби зменшити відмінності між північчю й півднем. Він також додав, що економічна ситуація в Європі сприятлива для того, щоб інвестувати в майбутнє.

Паоло Джентілоні, прем’єр-міністр Італії:
«Я б описав нашу спільну мету так: ми повинні використовувати цю позитивну для всіх європейських економік мить і підвищений інтерес до Європи на геополітичному рівні, щоби зміцнити координацію в Європейському Союзі».

Президент Франції Еммануель Макрон побував на такій зустрічі вперше на своїй посаді. Він зазначив, що треба більше допомагати один одному в охороні зовнішніх кордонів ЄС, а також у виході з міграційної кризи.

Еммануель Макрон, президент Франції:
«Гадаю, ми всі згодні з тим, що є необхідність у зміцненні співпраці, щоби краще захищати кордони й рухатися в бік загальної системи надання статусу біженця».

У підсумковій декларації лідери семи країн схвалили пріоритетні напрямки розвитку, серед яких соціальний і економічний добробут громадян, боротьба з нелегальною міграцією та безпека.

Також обговорили проблему розділеного Кіпру. Учасники дійшли висновку, що розв’язати цю проблему можна тільки відповідно до міжнародних резолюцій, які ґрунтуються на незалежності й територіальній цілісності острова. Наступний саміт південні країни ЄС домовилися провести саме там.