| Смотрите нас: ONLINE

Вчені Китаю адаптували військову технологію управління погодою для потреб свого сільського господарства. Розростається країна відчуває постійний брак водних ресурсів, тому було вирішено збудувати

 

Вчені Китаю адаптували військову технологію управління погодою для потреб сільського господарства. Розростається країна і відчуває постійний брак водних ресурсів, тому було вирішено збудувати на Тибетському плато комплекси по створенню дощових хмар.

Приницм простий - в печах горитьневелика кількість палива і спеціальні хімічні реагенти, які після згорання  утворюють багато йодистого срібла. З гарячим повітрям і димом воно піднімається, досягає хмар, де запускає реакцію кондинсації водної пари. Точнісінько з технологією з тим, як рознаняють хмари перед парадами, змушені ті проливатися дощем до того, як вони прибудуть в потрібний район.  

Відмінність китайського проекту - в маштабах. Планується постійно викликати дощі, щоб ті мали витоки таких річок, як Жовта, Меконг, Янцзи та нших найбільших водних артерій регіону. А якщо хмари доберуться до самих посівних територій, то це теж дуже добре. Передбачається, що система виклику дощів може принести опади до 1.6 млн кв. км - це як три Іспанії!

Автори проекти із захоплленням називають її чарівною, адже варто запустити піч і через лічені години починає йти дощ.  І тактовно мовчать, як таке втручання людини вплине на природній круговорот води в прород. Адже якщо її стане більше в одному місці, то в іншому - менше, чи не так?